Ankara Üniversitesi ile TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. arasında “Stajyer Mühendis Programı” uygulanmasına ilişkin İşbirliği anlaşması 31.01.2018 tarihinde imzalandı. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İBİŞ, TUSAŞ Genel Müdürü Doç. Dr. Temel KOTİL ve TUSAŞ İnsan Kaynakları Başkanı Cemal ŞENYILMAZ’ın imzaladığı işbirliği kapsamında Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi öğrencilerine Aday Mühendislik programı uygulanacak.

Mühendislik Fakültesi’nin Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Kimya Mühendisliği Bölümlerinde eğitim gören 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin başvurabileceği program Mühendislik Fakültesi Dekanlığınca yürütülecektir. Eğitim – öğretim dönemi içinde haftada en az 1 tam gün uygulanacak olan program yaz döneminde de gerçekleşebilecektir.

Sigorta ödemelerinin Üniversitemiz tarafından karşılanacağı program süresince stajyer öğrencilerimize 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu’nun 25. Maddesi kapsamında saatlik ücret ödenecektir. Eğitimin niteliğinin ve Stajyerin bilgi ve becerilerinin artışına katkı sağlayacak şekilde yürütülecek çalışmalar için öğrencilerin iş yerindeki çalışmalarına destek sağlamak üzere TUSAŞ tarafından mesleki yeterliliğe sahip mentorler görevlendirilecektir.

Öğrencilerimizin mesleğe hazırlanmasına destek sağlayacak olan program; TUSAŞ gibi kuruluşlar için de, bünyelerine katacakları mühendisleri daha iyi tanımalarına olanak sunması bakımından önem arz etmektedir.