TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca düzenlenen 2238-Girişimcilik ve Yenilikçilik, 2241-Özel Sektöre Yönelik Lisans Bitirme Tezleri ve 2242-Öncelikli Alanlar kategorilerinde ve ilk kez bölgesel formatta düzenlenen Üniversite Öğrencileri Proje Yarışmasının Samsun Bölge Sergisi, Samsun ve Ankara Bölgelerinin katılımıyla, 08-11 Ekim tarihleri arasında,  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde yapıldı.

Ankara dışında ilk defa düzenlenen bu yarışmaya, Samsun Bölgesini oluşturan: Amasya, Giresun, Kastamonu, Ordu, Samsun, Sinop ve Tokat illeri ile Ankara Bölgesini oluşturan: Ankara, Bartın, Bolu, Çankırı, Çorum, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak illerinde bulunan üniversitelerden yapılan proje başvuruları arasından seçilen 50 adet proje katıldı.

Fakültemizi temsilen Öğr.Gör. Dr. Yeşim MOĞULKOÇ danışmanlığında Abdulsamet ÖZCAN ve Kübra ÖZGÜR, 2242-Öncelikli Alanlar kategorisindeki ‘Bilgi ve İletişim Teknolojileri’ alanında yaptıkları çalışma ile finale kalarak Samsun’da 4 gün boyunca TÜBİTAK tarafından ağırlanarak Bölge Sergisine katılmışlardır. Öğrencilerimizi bu çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.