Fakültemiz tarafından daha önce Mart 2017 ve Aralık 2017’de gerçekleştirilen Üniversitemiz 50. Yıl Yerleşkesini yeşillendirme çalışmalarının üçüncü etabı Mart 2018’de sürdürülmüş, 3 Nisan 2018 Salı günü yapılan “Ağaç Dikme Bayramı”  ile tamamlanmıştır.

Fakültemizin öncülüğünde, ormanların yurdun süsü ve gücü olduğu bilinci ile başlatılan ağaçlandırma çalışmalarında bugüne kadar 19 türden yaklaşık 5.000 fidan dikimi gerçekleştirilmiştir.

Yapılan son ağaçlandırma çalışması tüm şehitlerimize adanmış ve Enerji Mühendisliği, Gıda Mühendisliği ve Jeoloji Mühendisliği Bölüm binalarının ortasında yer alan ağaçlandırma yapılan bölgeye “Mühendislik Fakültesi Şehitler Ormanı” adı verilmiştir.

Üniversitemiz Senatörlerinin yanı sıra Gölbaşı İlçesi yerel yönetiminden temsilcilerin, Fakültemiz akademik/idari personeli ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlamış ve etkinliğin açış konuşmaları sırasıyla; Dekanımız Prof. Dr. Aziz TEKİN, Ankara Orman Bölge Müdürü Veysel KODALAK ve Rektörümüz Prof. Dr. Erkan İBİŞ tarafından yapılmıştır.

Açış konuşmalarının devamında yürütülen çalışmalara destekleri için Ankara Orman Bölge Müdürü Veysel KODALAK’a ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih DURUAY adına Park ve Bahçeler Müdürü Hakan GÖÇER’e teşekkür plaketi; Ankara Orman Bölge Müdürlüğü Merkez Orman İşletme Şefi İbrahim POLATLI, Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Selçuk ÖCAL, Orman Mühendisi Duygu ŞAHİN, Songül DAĞDEVİREN ve Mehmet GÖL, Orman Muhafaza Memuru Rahmi ÖZKAN, Gölbaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Hakan GÖÇER, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencisi Bilgecan KARABACAK ve Gölbaşı Yerleşkesi İdare Amiri Şaban KOÇ’a katkılarından dolayı teşekkür belgesi verilmiş ve Gıda Mühendisliği Bölümü önünde yer alan çim amfide hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından yapılan sembolik ağaç dikimi ve ikramlarla etkinlik son bulmuştur.

Etkinlik Fotoğrafları