Fakültemizin 2016-2017  Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet  Töreni, 30 Haziran 2017  Cuma günü saat 17.30’da, Ankara Üniversitesi Tandoğan Yerleşkesi Güneş Meydanında gerçekleştirildi.

Sunucunun anonsu ile öğrencilerimizin seçtikleri müzikler eşliğinde kendilerine ayrılan yerleri almalarının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile törene başlandı.

Dekanımız Prof. Dr. Aziz TEKİN, Ankara Üniversiteliler Derneği adına Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Muharrem GERÇEKER ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ayhan ELMALI tarafından açış konuşmalarının yapıldığı Törenin belki de en heyecanlı anı Fakülte derecelerinin açıklanması oldu. Fakültemiz,  kurulmuş olduğu 2001 yılından bugüne kadar ilk kez aynı yıl iki Fakülte Birincisi mezun verdi.

Fakülte birinciliğini paylaşan Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Nurettin AKYÜZ ile Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Hacer GÜLER’e, Rektör Yardımcımız ve Dekanımız tarafından ödül ve başarı belgeleri verildikten sonra yaş kütüğüne plaket çakıldı; öğrencilerimizin anlamlı ve duygu yüklü konuşmaları ile törene devam edildi.

Bölümlerinde dereceye giren öğrencilerimiz ödül ve başarı belgelerini konuk dekan ve müdürler ile Bölüm Başkanlarından aldılar. İsimleri alfabetik olarak okunan mezunlarımız tek tek sahneye çıkarak Hocaları tarafından tebrik edildi. Öğrencilerimiz ödül ve başarı belgelerini aldıktan sonra Bölümdeki Hocalarıyla birlikte topluca Mezuniyet Hatırası olarak fotoğraf çektirdi.

Törende ayrıca Ankara Üniversiteliler Derneği ve ilgili Meslek Odaları tarafından dereceye giren mezunlara çeşitli hediyeler verildi.

Aynı zamanda önceki dönem Dekanlarımızdan da olan Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa ERGİN tarafından öğrencilerimize meslek yemini ettirilmesinin ardından genç mezunlarımız;  konfeti, volkan ve uçan balonların kattığı renkli ambiyansla 10.Yıl Marşı eşliğinde büyük bir heyecanla havaya keplerini fırlattı.

Tören, öğrencilerimizin ve katılımcıların coşkulu müzik eşliğinde alanda dans etmesiyle eğlenceli ve iki Fakülte 1.si çıkarmanın haklı gururuyla sona erdi.

Fakülte Dereceleri

Fakülte Birincisi         Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)      Nurettin AKYÜZ (3,80)

Fakülte Birincisi         Elektrik-Elektronik Mühendisliği        Hacer GÜLER (3,80)

Fakülte İkincisi           Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)       Fehime Betül ÇAVDARLI(3,77)

Fakülte Üçüncüsü      Gıda Mühendisliği                                Büşra EROL (3,76)

Fotoğraflar

Videolar