2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılına, Fakültemize yeni kayıt yaptıran öğrencilere; 12-15 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlenen Üniversite Yaşamına Uyum Programı ile “Üniversitenize ve Fakültenize Hoş Geldiniz” denilerek başlandı.

Programın ilk gününde öğrencilerimiz, bölüm laboratuvarları ile dershanelerini gezerek bölüm öğretim üyeleri ile tanıştı ve kendileri için hazırlanan hediyeleri aldı.

Güçlü ve dinamik bir yapıya sahip Fakültemize yeni katılan tüm öğrencilerin bir araya geldiği Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın ikinci gününde; açış konuşması Dekanımız Prof. Dr. Aziz TEKİN tarafından yapıldı. Programın öğleden önceki bölümünde Kale Holding Yönetim Kurulu Üyesi Vahit ERDEM tarafından “Öğrencilikten Hayata” konulu sunum gerçekleştirildi. Programın öğleden sonraki bölümünde ise Psikolog, Yazar ve aynı zamanda Üniversitemizde öğretim üyesi olarak da görev yapmış olan Prof. Dr. Üstün DÖKMEN “Yaşam Rotanızı Kim Çiziyor?” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Programın devamında öğrencilere alanlarında önemli bilgiler vermek üzere Yabancı Diller Yüksekokulu Okutmanı (İdari Koordinatör) İsmail KARAGÜLLE “Yabancı Dil Hazırlık Okulu Tanıtımı”, Kadın Platformu Mühendislik Fakültesi Grubu Üyesi ve aynı zamanda Fakültemiz Kimya Mühendisliği Bölümü Araş. Gör. Şule CAMCIOĞLU “Ankara Üniversitesi Kadın Platformunu Tanıyalım”, Kütüphane Yöneticisi Uzman Selim KARAAĞAÇ “Kütüphane Olanakları”, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkan Vekili Şükrü GÜLFİDAN “Üniversitenin Sağlık, Kültür ve Spor Olanakları”, Erasmus Koordinatör Yardımcısı ve aynı zamanda Birim Sorumlusu Uzman Onur HOŞNUT “Erasmus+”, Cinsel Tacize ve Cinsel Saldıraya Karşı Destek Birimi üyesi ve aynı zamanda Fakültemiz Kimya Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Suna ERTUNÇ “CTS Tanıtımı”na yönelik sunumlarını gerçekleştirdi. A.Ü. TEKNOKENT Konferans Salonunda düzenlenen bu etkinliklerin yanı sıra öğrencilerimiz, Fakültemiz öğrenci topluluklarının açtığı stantları gezerek tanıma ve ilgilerini çeken topluluklara üye olma imkânını da buldu.

Programın üçüncü gününde, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen toplantıda, öğrencilerimize Öğrenci Bilgi Sistemi, ders seçme vb. konularda önemli bilgiler aktarıldı ve aynı zamanda öğrenci kimlikleri teslim edildi.

Program, Rektörlüğün Tandoğan Yerleşkesi Güneş Meydanında düzenlediği Bilim Ateşi Yakma Törenin ardından yaklaşık 8 bin öğrencinin katıldığı Anıtkabir yürüyüşü ile 15 Eylül 2017 tarihinde son buldu.

Fotoğraf ve videolar için lütfen tıklayınız.