Fakültemiz Biyomedikal Mühendisliği Bölümünden Dr. Öğretim Üyesi Açelya YILMAZER AKTUNA; Türkiye genelinde bu yıl toplam 37 akademisyene verilmesi uygun bulunan “Türkiye Bilimler Akademisi 2018 yılı TÜBA-Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülünü”, Doç. Dr. Pınar YILGÖR HURİ ise Türkiye genelinde bu yıl toplam 21 akademisyene verilmesi uygun bulunan “ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N.PARLAR Eğitim ve Araştırma Vakfı 2018 Yılı Araştırma Teşvik Ödülünü” almaya hak kazanmıştır.

TÜBA- GEBİP Ödülleri; doğa, mühendislik, sağlık bilimleri ile sosyal bilimler alanlarında çalışan üstün başarılı genç bilim insanlarını, bilimsel çalışmalarını Türkiye’de sürdürmeleri, kendi çalışma gruplarını oluşturmaları, Türkiye kaynaklı uluslararası düzeyde nitelikli proje ve yayınlarını ödüllendirme ve teşvik amacıyla 2001’den beri verilmektedir. Oldukça ilgi gören program kapsamında, ödül sahiplerine 3 yıl boyunca her yıl 20 bin liralık mali desteğin yanında, tez aşamasındaki doktora öğrencileri için de ayrıca her yıl 6 bin liralık ek destek ve akademi üyelerince danışmanlık ile uluslararası bilimsel etkinliklere katılım desteği de sağlanmaktadır.

ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N. PARLAR Eğitim ve Araştırma Vakfı’nın amacı Üniversite-Endüstri ilişkilerini geliştirmek, bilimsel araştırmalara ve araştırmacılara destek olmak, seçkin bilim adamlarının ve uygulamacıların, tüm bilim alanlarındaki araştırma ve uygulama çalışmaları ile hizmetlerini değerlendirmek, yetkin­liklerini belgeleyerek çalışmalarına güç katmak ve yetişmekte olan kuşakları özendirmektir. ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N.PARLAR Eğitim ve Araştırma Vakfı Araştırma Teşvik Ödülleri; araştırmalarıyla bilim alanlarından birinin gelişmesine katkıda bulunan ya da bu alanda ülke sorunlarının çözümüne yardımcı olan genç araştırmacılara verilmektedir. Bu ödül, belli bir araştırma çalışması için verilebileceği gibi, bir araştırmacının ya da bir araştırmacı grubunun tüm çalışmaları göz önüne alınarak da verilebilmektedir.

Hocalarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Doç. Dr. Pınar YILGÖR HURİ’nin cv için tıklayınız.

Dr. Öğretim Üyesi Açelya YILMAZER’in cv için tıklayınız.