2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılına; Fakültemize yeni kayıt yaptıran öğrenciler için 19-21 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen Üniversite Yaşamına Uyum Programında “Üniversitenize ve Fakültenize Hoş Geldiniz” denilerek başlandı.

Programın ilk gününde öğrencilerimiz, bölüm laboratuvarları ile dershanelerini gezerek bölüm öğretim üyeleri ile tanıştı ve kendileri için hazırlanan hediyeleri aldı.

Programın ikinci gününde, Rektörlüğün Tandoğan 50. Yerleşkesi Güneş Meydanında düzenlediği Bilim Ateşi Yakma Törenin ardından yaklaşık 8 bin öğrencinin katıldığı Anıtkabir yürüyüşü gerçekleştirildi.

Güçlü ve dinamik bir yapıya sahip Fakültemize yeni katılan tüm öğrencilerin bir araya geldiği Dekanlık Uyum Programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından açış konuşması Dekanımız Prof. Dr. Aziz TEKİN tarafından yapıldı. Programın öğleden önceki bölümünde Evatro Yazılım İnsan Kaynakları Direktörü Gültaç BABAOĞLU tarafından ‘Mühendislik Kariyerine İlk Adım’ konulu sunum gerçekleştirildi. Programın öğleden sonraki bölümünde ise öğrencilere alanlarında önemli bilgiler vermek üzere Sağlık, Kültür ve Spor Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Cengiz AKALAN ‘Üniversitenin Sağlık, Kültür ve Spor Olanakları’, Erasmus Koordinatör Yardımcısı ve aynı zamanda Birim Sorumlusu Uzman Onur HOŞNUT ‘Erasmus+’, Yabancı Diller Yüksekokulu Okutmanı Pınar REİSOĞLU ‘Yabancı Dil Hazırlık Okulu Tanıtımı’, Kütüphane Yöneticisi Uzman Özge SÖYLEMEZ “Kütüphane Olanakları”, Cinsel Tacize ve Cinsel Saldıraya Karşı Destek Birimi üyesi ve aynı zamanda Fakültemiz Kimya Mühendisliği Bölümü öğretim elemanı Ceren ATİLA DİNÇER ‘CTS Tanıtımı’na yönelik sunumlarını gerçekleştirdi. Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen bu etkinliklerin yanı sıra öğrencilerimiz, Fakültemiz öğrenci topluluklarının açtığı stantları gezerek tanıma ve ilgilerini çeken topluluklara üye olma imkânını da buldu.

Fotoğraflar için tıklayınız.