Fakültemiz Kimya Mühendisliği Öğrenci Topluluğu (ANKCESS) tarafından “ChemIN’18 (Chemical Engineering & Industries)” etkinliği 23-24 Şubat 2018 tarihlerinde Üniversitemiz Beşevler 10. Yıl Yerleşkesi D Blok Kırmızı Salonda gerçekleştirilmiştir.

Dekanımız Prof. Dr. Aziz TEKİN ve Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat İsmet EROL tarafından yapılan açış konuşmaları ile başlayan etkinliğin birinci gününde TÜPRAŞ AR-GE Mühendislerinden Dr. Eda AÇIK ÇUMKUR ile Deren ATAÇ YILMAZ, ROKETSAN Yakıt ve Patlayıcı Teknolojileri Müdürü Neslin ÖNSOY, Eczacıbaşı Monrol Ankara/Antalya Tesis Müdürü Erkan ÖZDOĞAN ve TÜPRAŞ İnsan Kaynakları (İK) Uzmanı Emel Burçin PEYİŞ sunum yapmıştır.

Etkinliğin ikinci günü ise; TAI Kimya Mühendisi Tolga YILDIRIM, Çimento BAŞTAŞ Emekli Kimya Mühendisi&İSG Uzmanı Suat TOKAT, Gençler Geziyor Kurucu Başkanı Ömer Faruk SARI, Hyundai, Boyahane Üretim Mühendisi Osman KARAASLAN, P&G Proses Mühendisi Tuğçe ERDOĞAN ve Üretim Mühendisi Ankcess Kurucu Başkanı Onur SAVRAN tarafından kimya mühendisliği çalışma alanları, staj olanakları, işe alım süreci, CV hazırlama ve diğer konularda öğrencilere önemli bilgiler aktarılmıştır.

Etkinliğe farklı üniversitelerin mühendislik fakültesi öğrencileri de dahil olmak üzere toplam 400 öğrenci katılım sağlamış ve katılım sertifikaları verilmiştir.

Fotoğraflar için tıklayınız.