Fakültemiz Türk Müziği Topluluğu tarafından, 17 Mayıs 2017 tarihinde saat 14:00’da Gıda Mühendisliği Bölümü Konferans Salonu’nda, Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında “Bahar Konseri” verildi.

Konserde, Şef İpek DERELİ yönetiminde Gamze GÜNEY “Ruhumda Neşe Hayale Daldım”, Zuhal KÖYAN “Duydum ki Unutmuşsun Gözlerimin Rengini”, Barış ŞAHİN “Yıllar Sonra Rastladım Çocukluk Sevgilime”, Duygu KINASAKAL“Dudaklarında Arzu”, Esra ÇİÇEKGİL “Mazi Kalbimde Yaradır”, Melike BAŞKURT“Ada Sahillerinde Bekliyorum”, Seda GEZER “Gönül Penceresinden Ansızın Bakıp Geçtin,  Beyza KAYA “Karadır Kaşların Ferman Yazdırır” solo olarak seslendirdikleri Türk Müziğinin sevilen eserlerini müzik severlerle buluşturdu.

Misafir Sanatçı olarak konsere katılan Anadolu Rock Grubu’nun solisti ve aynı zamanda Şef İpek DERELİ’nin de oğlu olan Arda AKÇAY; gitarıyla verdiği resitalle ayrı bir renk kattı.

Sazlarda Prof. Dr. Fehmi EKMEKÇİ (Keman), Serhan DURAK (Keman), Prof. Dr. Metin ATAMER (Ud), Yasemin Gül KATIRCI (Kanun), Orhun ÇELEBİ (Klasik Kemençe), Barış ŞAHİN (Ritm Saz)’in yer aldığı Koro,  konser sonunda uzun süre alkışlandı.

Yaklaşık bir saat süren konser sonunda Fakültemiz adına Dekanımız Prof. Dr. Aziz TEKİN’in yanı sıra kendi sınıfının öğrencileri de Şef İpek DERELİ’ye çiçek takdim etti.

Fotoğraf ve videolar için lütfen tıklayınız.