29709393700_ed49308374_o

2016-2017 eğitim-öğretim yılında Ankara Üniversitesini yeni kazanan öğrencilere yönelik olarak düzenlenen Üniversite Yaşamına Uyum Programı, 19-21 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Program kapsamında 19 Eylül 2016 tarihinde; Fakültemize yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz bölüm laboratuvarları ile dershaneleri gezmiş ve bölüm öğretim üyelerimizle tanışmıştır.

20 Eylül 2016 tarihinde; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğin açış konuşması Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Ali SARI tarafından yapılmış olup, FNSS Savunma Sistemleri A.Ş.’ den Dr. Halim MEÇO “Savunma Sanayii ve FNSS Açısından Mühendislik ve Malzeme Teknolojileri” konulu açılış dersini vermiştir. Devamında öğrencilere alanlarında önemli bilgiler vermek üzere Uzman Gizem Doğan ‘Yabancı Dil Hazırlık Okulu Tanıtımı’, Uzman Sibel KÖKSAL ‘Kütüphane Olanakları’ ve Doç. Dr. Duygu ÖZEL DEMİRALP ‘Üniversite Sağlık, Kültür ve Spor Olanakları Nedir?’ ve Arş. Gör. Dr. Ceren ATİLA DİNÇER ‘Ankara Üniversitesi Kadın Platformunu Tanıyalım‘ başlıklarında sunum yapmışlardır. Gerçekleştirilen konuşmaların yanı sıra öğrenci topluluklarınca Seymen Gösterisi, Latin ve Break Dansı gösterileri sergilenmiştir. Ayrıca Fakültemizde öğrenim göremeye hak kazanan öğrencilerimize çeşitli hediyeler verilmiştir.

21 Eylül 2016 tarihinde ise Mavi Salon ve Kırmızı Salonda Fakültemiz öğrenci topluluklarının sunumları ve F Blok Fuaye alanında açılan standlarda topluluk tanıtımları ile etkinliğimiz son bulmuştur.  Ayrıca 19-21 Eylül 2016 tarihleri arasında öğrencilerimiz için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından da bilgilendirme toplantıları düzenlenmiştir.

Fotoğraflar için lütfen tıklayınız.

Etkinlik videoları için tıklayınız.