Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin gelecek iş yaşamlarını planlayabilmeleri, iş hayatına hazırlanmaları, staj yeri bulmaları ve meslekleriyle ilgili kurumlar ile birebir iletişimde bulunmaları amacıyla “Mühendislik Fakültesi III. Kariyer Günü”, “Rüzgarın Yönünü Kendin Belirle!” sloganı ile 11 Mayıs 2016 (Çarşamba günü) tarihinde Üniversitemiz Tandoğan Kampüsü Güneş Meydanında yapılan çeşitli aktivitelerle birlikte Fakültemiz Mavi Salon ve Fen Fakültesi Kırmızı Salon’da verilen seminerler ile gerçekleştirilmiştir.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğin açış konuşmaları Dekanımız Prof. Dr. Aziz TEKİN ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ayhan ELMALI ile sektörü temsilen duayen Kimya Mühendisi Metin YURDAGÜL tarafından yapıldıktan sonra Üniversitemiz Kariyer Çalışmaları Koordinatörü Prof. Dr. Müge ERSOY KART “Kariyer Yönetiminde KARMER” konusunda konuşma yapmıştır. Etkinliğin bundan sonraki kısmı Güneş Meydanı’nda katılımcı firmaların/kurumların standları gezilerek ve Fakültemiz Halkoyunları Topluluğu tarafından yapılan Trabzon yöresine ait gösterilerle devam etmiştir.

Gün boyunca standlar gezilirken Mavi Salon’da Solotürk, “Ankara’nın Gökyüzündeki ve Yeryüzündeki Gücü: SOLOTÜRK ve Ankara Üniversitesi buluşuyor!”; HAVELSAN A.Ş. Siber Güvenlik Direktörü M. Kani Hacıpaşaoğlu “Siber Güvenlik Yerli Teknolojiler ve HAVELSAN Eko-Sistem Yaklaşımı”; Dimes İnsan Kaynakları Müdürü Yelda TAVLAN “Hayata Başka Bak” ve ARAR Petrol ve Gaz AÜP A.Ş. Sismik Grup Müdürü Dr. Orhan GÜRELİ “Petrol, Gaz ve Jeotermal Aramacılığında Özel Sektörün Yeri” konularında; Kırmızı Salon’da ise Microsoft Eğitim ve Sosyal Sorumluluk Uzmanı Bora CALDU “Bilişim Sektörünün İstekleri ve İhtiyaçları, Microsoft’un Kariyer, Microsoft Azure, Microsoft’un Üniversitelerdeki Etkinlik Alanları”; Brahma Kumaris Meditasyon ve Kişisel Gelişim Derneği P. Binnur SARAÇOĞLU “İçsel Liderlik” ve Kariyer.net Satış Birim Müdürü Didem ARIKAN ise “Kariyer.net’ten Kariyer Tüyoları” konularında seminerler vererek öğrencilerimizi bilgilendirmiştir.

Gün sonunda Ankara Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (ANKÜSEM) standını ziyaret eden 87 öğrenci arasında yapılan çekilişle 3 asil ve 3 yedek öğrenciye kurs/eğitim ve TÖMER standını ziyaret eden 143 kişi arasında yapılan çekilişle de 3 öğrenciye 2 kurluk yabancı dil kursu (Korece hariç) hediye edilmiştir.

Ayrıca Fakültemiz III. Kariye Günü sloganının sahibi olan Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Erhan Bakırhan’a ANKÜSEM tarafından tercih edeceği bir alanda eğitim bursu verilecektir. Çekilişle hediye eğitim ve kurs kazanan öğrencilerin bilgileri aşağıda verilmiştir.

43 firma/kurum/kuruluş ile 4000’e yakın öğrencinin katılımıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirilen etkinlikler Fakültemiz Halkoyunları Topluluğunun gösterisi ile son bulmuştur.

Etkinlik fotoğrafları için lütfen tıklayınız.

ANKUSEM’den Eğitim Kazanan Öğrenciler

Asil

Gonca AKOĞLU – Kimya Mühendisliği Bölümü Bölümü – İş Güvenliği Uzmanlık Eğitimi
Nergiz GÜNAY – Kimya Mühendisliği Bölümü – İş Güvenliği Uzmanlık Eğitimi
Ecem Nur ÖZALTINDİŞ – Kimya Mühendisliği Bölümü – HACPP Gıda Güvenliği Eğitimi
Erhan Bakırhan – Bilgisayar Mühendisliği Bölümü – Tercih edeceği herhangi bir eğitim

Yedek

Elvan Gökçen BULUT – Gıda Mühendisliği Bölümü
Simge BUZ – Kimya Mühendisliği Bölümü
Gülten KOLCUOĞLU – Gıda Mühendisliği Bölümü

 

TÖMER’den Kurs (Korece Hariç) Kazanan Öğrenciler

Beratcan PALAZOĞLU – Diş Hekimliği Fakültesi – Tercih edeceği dilde 2 kur
Zülbiye KÜÇÜKÖMEROĞLU – Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü – Tercih edeceği dilde 2 kur
Büşra DOĞAN – Jeoloji Mühendisliği Bölümü – Tercih edeceği dilde 2 kur